Den Kateryny 2023 Shho Ne Mozhna Robyty Vorozhinnya I Molytva

День святої Катерини / фото ua.depositphotos.comДень святої Катерини / фото ua.depositphotos.com

Священномучениця Катерина Олександрійська вважається покровителькою пологів, материнства, шлюбу та сімейного щастя, тому в день пам’яті святої жінки звертаються з молитвами до неї. Також однією з традицій свята є різноманітні ворожіння на судженого. Розповідаємо, коли День святої Катерини відзначають за новим і старим стилем, про звичаї та заборони дня. 

  • Коли День Катерини за новим і старим календарем
  • Ворожіння на День Катерини
  • Що не можна робити в День Катерини
  • Молитва на День святої Катерини

Коли День Катерини за новим і старим календарем

Православна церква України 2023 року перейшла на новоюліанський календар, у зв’язку з чим дати неперехідних свят (фіксованих) змістилися на 13 днів раніше. День святої Катерини за новим стилем відзначають 24 листопада, а за старим стилем – 7 грудня.

День святої Катерини вважається важливим святом не тільки для власниць цього імені, а й для всіх жінок. Особливо завжди чекають його незаміжні дівчата, адже в це свято проводять ворожіння на судженого. За старих часів на Катерину влаштовували жіночі посиденьки, ділилися секретами, готували пісні страви.

Ворожіння на День Катерини

Є кілька способів ворожіння на Катерину:

Що не можна робити в День Катерини

Заборони цього дня такі:

  1. Не можна топити піч і розпалювати багаття, інакше “життя задимиться”.
  2. Заборонено їсти м’ясні та молочні страви, адже ще триває Різдвяний піст 2023.
  3. Під забороною важка робота, рукоділля, ремонт.

Молитва на День святої Катерини

Святу Катерину просять про щасливий шлюб, успішні пологи, зачаття дитини. Жінки просять у неї жіночого щастя. Також їй моляться про ясність розуму, оскільки свята Катерина була відома гострим розумом.

О, свята великомученице Катерино, обрана посудина чистоти, стовп православ’я, надійна заступниця наша, що явила нам сама провину благати тебе, подвижнице законна, свята на святій горі свято спочиває! Молимо тебе: приникни згори, почуй голос моління нашого, придивися до лиха рабів твоїх, просвіти затьмарення розуму нашого, сотвори нас горня мудрствувати, а не земна! Даруй нам уся, яже до користі прохання: можеш бо многая випросити у возлюбленого Нареченого, Христа Бога нашого. Ми знаємо, як багато може молитва праведного, що поспішає благоутробністю милосердного Бога, Йому ж слава, честь і подяка завжди, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Вас також можуть зацікавити новини: