Chy Vidbudetsya Blyzhchym Chasom Demobilizatsiya V Ukrayini Vidpovid Kombata

Демобілізація в Україні ближчим часом не відбудеться. Таку думку в ефірі телемарафону висловив командир батальйону “Свобода” у складі 4-ї бригади швидкого реагування Нацгвардії України Петро Кузик.

За його словами, людей потрібно замінювати, але на підготовлених, фахових бійців, які навчилися виживати в реальних боях. При цьому процес демобілізації має бути виваженим, розумним та поетапним.

Водночас, на думку комбата, українці не повинні сприймати бойову службу як договір у цивілізованому світі, адже Росія веде війну на знищення нашого народу, а не діє в межах цивілізаційних домовленостей.

“Можна зрозуміти членів родин бійців. Повірте, я сам від першого дня не бачив ні дітей, ні родину. Дуже виснажився. Знаю стан піхотного підрозділу. Це дуже важка робота. Проте, війна це не стандартні умови якогось договору чи ситуації. Війна – це навіть не форс-мажор. Це те, що виходить за межі людських відносин. … Станом на сьогодні в нас немає тих, хто міг би замінити. Тому що з перших днів, можливо, були помилки в аспекті підготовки заміни кадрів”, – зазначив Кузик.

Він вважає, що якщо зараз демобілізувати бійців, які воюють два роки, а на їхнє місце поставити новеньких малодосвідчених військових, це спричинить більшу трагедію.

“Тут треба комплексно підходити. Однозначно людей потрібно замінювати, але на підготовлених, фахових бійців, які навчилися в реальних боях виживати. Оце цінні кадри, найцінніше золото. Процес демобілізації повинен бути реально розумним і зваженим”, – резюмував військовий.

У грудні 2023 року в Україні можуть змінити правила мобілізації та демобілізації військовослужбовців. Про це повідомив секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

За його словами, в уряді розробляють вирішення проблем з мобілізацією, і в грудні можуть, зокрема, розширити повноваження ТЦК, скасувати відстрочки від служби для військовозобов’язаних, які отримують другу або третю вищу освіту, змінити порядок проходження медкомісії для обмежено придатних осіб та демобілізувати військовослужбовців, які служать більше двох років.

Вас також можуть зацікавити новини: