Rheinmetall Pochne Vyroblyaty Bronetehniku V Ukrayini Vzhe V 2024 Rotsi

Німецький збройовий концерн Rheinmetall Group планує запустити виробництво своєї бронетехніки на території України вже у 2024 році. Про це повідомив в інтерв’ю WirtschaftsWoche генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер.

За його словами, він розраховує на укладення відповідного контракту з Україною на будівництво колісного бронетранспортера Fuchs і новітньої бойової машини піхоти Lynx вже на початку наступного року.

“Після підписання контракту ми хочемо мати перший повнопривідний автомобіль в Україні приблизно через шість-сім місяців, а перший Lynx — через 12-13 місяців”, — сказав Паппергер. 

Він пояснив, що виробництво бронетранспортерів Fuchs в Україні стане можливим з кінця літа 2024 року, а виробництво БМП Lynx може стартувати влітку 2025 року. При цьому Паппергер хоче передати Україні новітні бойові машини набагато раніше. 

“Перші десять бронемашин Lynx вже виготовляються тут, у Німеччині чи в Угорщині, у спільному виробництві між нами та Україною. Після фази нарощування ми швидко зможемо виробляти значну кількість цих транспортних засобів повністю в Україні”, – сказав він.

Паппергер пояснює незвично короткий час виконання тим, що співпраця просунулася добре. Rheinmetall вже є найбільшим партнером України в ОПК. У 2022 році група отримала замовлення на суму близько 900 мільйонів євро, а в 2023 році обсяг замовлень зріс приблизно до двох з половиною мільярдів євро. 

“І наступного року їх точно буде більше”, — прогнозує Паппергер, наголошуючи, що в Україні вже налагоджено обслуговування німецької бронетехніки, для чого українські фахівці пройшли підготовку в Німеччині.

Голова Rheinmetall запевняє, що не бачить проблем із безпекою українських заводів концерну. 

“Ми не будуємо нових заводів; скоріше, як Rheinmetall, ми будемо орендувати існуючі заводи, переобладнувати їх і потім експлуатувати. І вони, здається, досить добре захищені, — принаймні, це показав досвід останніх двох років війни”, – каже він.

Як писав УНІАН, у листопаді стало відомо, що Rheinmetall має намір виготовити для України 100 тисяч боєприпасів до мінометів. Поставки мають розпочатися найближчим часом і триватимуть протягом наступних двох років.

Також повідомлялося, що в наступному році Rheinmetall має поставити в Україну 25 бойових танків Leopard 1A5, п’ять броньованих евакуаційних машин Bergepanzer 2 і два навчальні танки.