Tsiny Na Kapustu V Ukrayini Pidskochyly Chogo Ochikuvaty Nadali

Ціни в Україні на популярний овоч відчутно зросли. Українські виробники наразі продають білокачанну капусту за ціною 7-10 грн/кг, що в середньому на 20% дорожче, ніж тижнем раніше.

Як повідомляють аналітики проекту EastFruit, пропозиція цієї продукції доволі обмежена – багато господарств вважають за краще не поспішати з продажами, оскільки не виключають, що найближчими тижнями ціни на цю продукцію можуть і далі зростати.

Водночас оптові компанії виявляють досить високу зацікавленість у закупівлі капусти й готові підвищувати закупівельні ціни.

Експерти зазначають, що наразі вартість білокачанної капусти в Україні вже в середньому на 13% вища, ніж наприкінці листопада минулого року. При цьому, більшість ключових гравців ринку не виключають подальшого подорожчання цієї продукції, якщо погодні умови найближчим часом не нормалізуються.

У жовтні 2023 року середні споживчі ціни на продукти харчування зросли проти вересня на 1%, припинивши тим самим своє зниження, яке тривало з липня поточного року. Зокрема, найбільше зросли ціни на овочі (+14%).

Експерти пояснюють, що загальне здорожчання овочів на фоні продовження падіння цін на продукцію “борщового набору” відбулося, скоріше за все, коштом надходження овочів закритого ґрунту.

В першій половині листопада значно подорожчала цибуля. За тиждень ціни на неї зросли на 25%. Згодом почала зростати вартість картоплі. За тиждень вона стала на 17% дорожче.

В середині листопада змінились ціни на огірки та буряк. Тепличні огірки за тиждень здорожчали на 10%, а буряк за цей час здешевшав на 19%.

В Мінагрополітики прогнозують, що в Україні взимку рекордного здорожчання овочів “борщового набору” не очікується. Проте їхні ціни можуть зростати щомісяця на декілька відсотків.