Ukrayini Vkraj Vazhlyvo Zbilshuvaty Eksport Kukurudzy

Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» на сторінці у Facebook.

ТОП-5 найбільших світових експортерів кукурудзи в 2021 р. виглядає таким чином:

  1. США з обсягом 70,0 млн т;
  2. Аргентина — 39,9 млн т;
  3. Україна — 24,7 млн т;
  4. Бразилія — 20,4 млн т;
  5. Румунія — 6,9 млн т. 

За словами аналітиків, якщо в 2020 році Україна посідала 4-те місце в даному рейтингу, то більш високе місце в 2021 році вдалося посісти завдяки зменшенню експорту кукурудзи Бразилією. 

«Щодо 2022 року, на жаль, Україні буде дуже складно досягти такого високого місця в рейтингу, оскільки українські порти заблоковані російськими військами. Вже зараз в Україні знаходиться близько 12 млн т кукурудзи, що призначена для експорту без урахування внутрішніх потреб країни. І це лише врожай 2021/22 МР. А через 3 місяці буде надходження нового врожаю 2022/23 МР», — констатують експерти. 

Вони прогнозують, що поки що доволі низька пропускна здатність альтернативних каналів не дозволить вивезти весь наявний врожай. Крім того, незабаром можуть виникнути додаткові проблеми, пов’язані з вільними місцями для зберігання врожаю, а також із наявними коштами для здійснення подальшої діяльності, які мали надійти від реалізації цієї продукції. 

«Тому Україні вкрай важливо збільшувати експортні показники шляхом деблокування вітчизняних портів та розширення альтернативних шляхів збуту продукції», — вважають в УКАБ.