Українська митниця понад тиждень блокує імпорт мінеральних добрив. На кордоні затримуються як залізничні вантажі, так і ті, що надходять морем.

Якщо раніше це стосувалося лише поставок із Білорусі, то зараз на вітчизняний ринок не може потрапити продукція з Литви, Туреччини, Узбекистану, Казахстану, Грузії тощо.

«Заблоковано ввезення всіх імпортних добрив, вся 31 група», — розповів iAgro один з операторів ринку. Інформацію підтвердили і в компанії «БФ Трейд», яка імпортує добрива з Литви: їх вантаж був затриманий, як і всі інші.

Станом на 14 грудня для ввезення добрив були заблоковані всі митні пости, що межують з Республікою Білорусь, окрім станцій Бахмач і Чернігів, повідомляє «Інфоіндустрія». Зі складнощами процедуру митної очистки пройшла партія литовських добрив на одну з постів Рівненської області.

На митних постах станцій Хутір Михайлівський і Куп’янськ стоять вагони з російськими NPK-добривами. Крім того, на станції Куп’янськ ще не пройшли процедуру очищення казахські добрива (товар надійшов до України, відібрані проби).

Автомобільні партії комплексних добрив з Воронезької області також були зупинені на кордоні.

На заході України без перешкод вдалося ввезти польські добрива, але на півдні – в портах Херсона і Миколаєва – не могли пройти митне очищення болгарська, грузинська і турецька селітра.

Тим часом на станціях скупчились сотні вагонів. В Сокалі (Рівненська область) їх стоїть понад 200, у Коростені – 150. З прикордонних станцій відправляють телеграми з проханням не відправляти нові вагони до України.

Причини блокування митниця не пояснює — лише посилається на інформацію Державної фіскальної служби, яка допускає ризики недостовірного декларування імпортованої продукції.

Справа в тому, що ще в березні 2018 р. на азотні, комплексні (NPK) суперфосфат, амофос і інші NP-добрива, в яких міститься не менше 28% амонійного та нітратного азоту, походженням з Росії або невизначеного походження, було введене антидемпінгове мито у 42,96%. Але воно не має поширюватися на товар з інших країн.