Мінагрополітики перерозподілить частину коштів, виділених на підтримку садівництва, хмелярства та виноградарства, і спрямує їх на компенсацію частини вартості будівництва фруктосховищ. Про це повідомив на своєму Facebook Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства.

Така необхідність виникла з зв’язку з надвисоким врожаєм яблук. «Результат передбачуваний для країни з ринковою економікою – ціни пішли вниз і фермери жаліються, що частину врожаю економічно недоцільно навіть збирати з дерев», — зазначає заступник міністра.

Тепер, за його баченням, фрукти тепер треба або переробити, або експортувати, або закласти на зберігання.

Експорту поки, виявляється, недостатньо. Згідно даних Державної фіскальної служби, за 9 місяців цього року зовнішні поставки по категорії «яблука, груші і айва» (з абсолютним превалюванням перших) збільшилися на 304%. При цьому внутрішній ринок так і лишається нерозвантаженим.

Тож міністерство планує спрямувати 70-100 млн грн на підтримку будівництва сучасних потужностей зберігання — холодильників з регульованим газовим середовищем, які введені в експлуатацію в поточному році, камер швидкого заморожування, ліній товарної обробки плодів. Все — для зберігання фруктів власного виробництва.

Зараз кошти за програмою підтримки садівництва спрямовуються на компенсацію вартості саджанців. Але заявки подані приблизно на 200 млн грн, тож залишається вільний ресурс.

«Відсоток компенсації (на фруктосховища – ред.) залежатиме від обсягу поданих заявок, але він точно буде більше 50%. Заявки прийматимууться до 1 грудня», — додав Мартинюк.