4 Monsanto
Фото: MintPress News

Окружний суд Сан-Франциско вчетверо знизив суму, яку Monsanto має виплатити в якості компенсації потерпілому з онкологічним захворюванням: $78 млн замість $289 млн, передає «Інтерфакс-Україна».

Мова йде про шкільного садівника Діуейна Джонсона, який використовував гербіцид Roundup і захворів на рак.

Присяжні визнали, що гліфосат, що міститься у виробленому компанією засобі для знищення бур’янів, в значній мірі сприяв розвитку онкологічного захворювання у 46-річного фермера.

При цьому сама Monsanto не попередила покупців гербіцидів про те, що вони можуть викликати онкологічні захворювання. Приховування даного факту визнали зловмисним.

Відразу ж після цього акції компанії Bayer, що раніше придбала Monsanto за $63 млрд, впали на 10%.

До слова, у потерпілого Джонсона виявили неходжкінську лімфому в 2014 році. Садівник розповів, що роками застосовував Roundup і кілька разів по необережності проливав його на себе.

Водночас варто зазначити, що єдиної думки з приводу наслідків використання гліфосату не існує. Міжнародне агентство з дослідження раку вважає цю речовину «ймовірно канцерогенною», тоді як EPA стверджує, що гліфосат безпечний при обережному використанні.

Сама Monsanto апелює тим, що за результатами понад 800 наукових досліджень та оглядів, гліфосат не викликає рак.

Дебати з приводу безпеки гліфосату у всьому світі ведуться не перший рік. Німеччина і Франція поетапно відмовляються від його використання. Тим часом, комісія ЄС у кінці минулого року таки відновила ліцензію на гліфосат.