В Україні з’явився розплідник, який може легально продавати фермерам саджанці фундука — ФГ «Батьків сад» (Хмельницька область). Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Геннадій Юдін, віце-президент «Української горіхової асоціації».

Фермерське господарство стало першим, хто оформив сортові сертифікати на фундук. Підтвердження своїх сортових якостей отримали сорти «Барселонський», «Косфорд» і «Галле».

Юдін розповідає, що це стало обов’язковим для всіх розплідників з набранням чинності постанови Кабміну № 97 від 21.02.2017 р. Але сама процедура оформлення документів досить складна, тому пройти її поки що змогли не всі.

Разом з тим, він додав, що сьогодні одна з найбільших проблем в горіховій галузі — це брак систематизованого досвіду створення та обслуговування промислових горіхових садів, в тому числі фундукових. Також варто розуміти, що горіховий промисловий сад – проект довготривалий, на кілька десятків років.

До слова, зараз в Україні діє програма компенсації 80% вартості саджанців вітчизняного виробництва. Але відшкодування нараховують не всім. Відповідно до закону «Про насіння і садивний матеріал», саджанці повинні мати сертифікати про сортові і товарні якості продукції.

Таким чином, тепер у садівників з’явилася можливість отримати компенсацію і в разі закладання плантацій фундука.

В цілому за перше півріччя 2018 р. горіховодам компенсували вартість саджанців, висаджених на 702 га. Це становить майже 28,2 тис. грн на кожен гектар.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Loading...