Фото: golos.com.ua

У с. П’ятимиколаївка, що на Кіровоградщині, у приміщенні колишньої ремонтної майстерні сільський інженер Олег Найда заснував виробництво агрегатів для сільськогосподарської техніки, повідомляє «Голос України».

Чоловік самостійно проектує механізми, виконує слюсарні та зварювальні роботи і сам їх збирає.

Почалося все з того, що підприємство американського виробника меблів, яке тут розташовувалося і на якому Найда працював керуючим, збанкрутувало. Приміщення цехів звільнилися і чоловік вирішив зайнятися власною справою.

Перше замовлення отримав від фермера з Глобинського району Полтавської області — виготовити підшипниковий вузол. Про вдалу спробу пішли чутки і невдовзі вдосконаленнями від Найди почали цікавитися фермери як Кіровоградщини, так і Дніпропетровщини.

Наприклад, класичну борону інженер зробив вищою і більш подовженою, а на культиваторах замінили «лапи» — замість пружинистих поставили жорсткі. В результаті вдосконалень сівалка перестала «підскакувати» на ріллі, говорить Найда.

Проте сьогодні замовлень у чоловіка немає. Торішній неврожай залишив сільгоспвиробників без вільних грошей, і вони не могли внести передоплату за свої замовлення, а без передоплати чоловік не може купити необхідні запчастини.

Крім того, Найда стверджує, що гостро відчувається у селі дефіцит кадрів. Він виник через те, що багато чоловіків, які хотіли заробити грошей побільше, поїхали на заробітки за кордон, а у тих, хто лишився — проблеми з випивкою. З п’яти десятків чоловік, що приходять на випробувальний термін, від сили лишається чотири-п’ять. Хоча раніше у чоловіка працювало до п’ятнадцяти людей.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.