Учасники АТО з Тернопільщини втілюють проект із будівництва екологічно чистих будинків. Солом’яні споруди зводять, використовуючи глину та дерево. Таке житло можна створити й за місяць, проте все залежить від розмірів, повідомляє TV-4.

Щоб пришвидшити процес будівництва, Олег Ковалишин та Роман Гранда власноруч виготовили станок для пересування необхідних для будинків блоків. На це вони витратили два місяці.

«Повернувся з війни, а з житлом було сутужно. От і відкопали в інтернеті канадську технологію будівництва помешкання. На мою думку, ми вдало скопіювали її та внесли свої корективи», – коментує Ковалишин.

Роман Гранда додав, що житло роблять саме з житньої соломи з використанням дерев’яних брусків.

«Ми хотіли, щоб його естетика перегукувалася з древніми стандартами, тому наносимо штукатурку з глини», – додав він.

Будинкам не страшні ані гризуни, ані пожежі, запевнили чоловіки, та продемонстрували його щільність, піднісши запальничку до солом’яних блоків. За їхніми словами, таке помешкання не пропускає ні холод, ні вологу, а ще сприяє здоровому сну.

Чоловіки повідомили, що вони вже півтора року продають солом’яні блоки. Їх закуповують не лише місцеві, а й представники інших регіонів. Зокрема, Дніпропетровської та Київської областей.

Нагадаємо, останнім часом енергоефективні будинки з соломи та очерету набувають популярності в Україні.