Український виробник яєць «Овостар Юніон» за підсумками 2017 року збільшив дохід на 27%, до $98,7 млн. Про це свідчить звіт, опублікований на сайті компанії.

Такий ріст був обумовлений збільшенням надходжень по двох основних сегментах: продажі яєць у річному обчисленні зросли на 22%, до $67,8 млн, яєчних продуктів — на 42,6%, до $30,1 млн.

EBITDA компанії збільшилася на 10% і склала $26,5 млн, що стало результатом зростання експортних продажів і підвищення цін. Але поліпшення в сегменті операцій були частково компенсовані більш високими транспортними витратами і меншим доходом від пільг з ПДВ.

Таким чином, чистий прибуток компанії в 2017 році збільшився на 1,8%, до $22,9 млн.

Грошовий потік «Овостару» від операцій знизився на 17,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склав $18,9 млн. Загальний борг знизився на 11,1%, до 13,6 млн, а чистий борг — на $1,3 млн.

Говорячи про плани на 2018 рік, в «Овостарі» очікують збільшити поголів’я курей-несучок на 9% рік до року до 7,2 млн, а обсяги виробництва яєць — на 5%, до 1,75 млрд штук.

Також «Овостар» планує наростити виробництво сухих яєчних продуктів на 9%, а рідких — на 12% рік-до-року.

Основним напрямком діяльності компанії буде поліпшення експортних продажів за рахунок збільшення частки загального обсягу продажу сухих яєчних продуктів щонайменше до 70%, а рідких яєчних продуктів — до 40%.

В аналітичній компанії Concord Capital кажуть, що в цілому фінансові результати «Овостара» виправдали очікування.

«Фокус компанії на експортних продажах призвів до припливу готівки в іноземній валюті, що забезпечило зниження валютних ризиків. Але, з іншого боку, транспортні витрати, пов’язані з експортними продажами, знизили рентабельність по EBITDA до 27% у 2017 році проти 31% у 2016 році», — зазначає Андрій Передерей, аналітик компанії.

У 2018 році «Овостар» буде слідувати стратегії поетапного розширення, використовуючи лише власні кошти для інвестицій. А за підсумками року, вважає Передерей, компанія покаже високу річну EBITDA.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.