Антимонопольний комітет (АМКУ) проводить дослідження на ринку м’яса птиці та допускає, що виробники курятини узгодили між собою цінову політику, що є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передають Українські новини.

АМКУ проаналізував надану інформацію від 9 найбільших торгових роздрібних мереж та 3 найбільших виробників – компаній «Миронівський хлібопродукт», «Комплекс Агромарс» та «Агро-Овен».

За попередніми результатами дослідження АМКУ розглядає два можливих порушення законодавства: перше – зловживання монопольним домінуючим становищем одним з виробників, друге — антиконкурентні узгоджені дії виробників щодо цінової політики.

Регулятор зробить остаточні висновки про наявність або відсутність ознак порушень після уточнення інформації від окремих учасників ринку, зокрема компанії «Миронівський хлібопродукт».

В цілому, за минулий рік м’ясо стало одним із продуктів, що найбільше подорожчав. За даними Асоціації постачальників торгових мереж, курка у тушці зросла в ціні на 16%, філе – на 30%. Средняя цена за декабрь 2017 года на куриную тушку составила 53,9 грн/кг, на филе куриное — 89,5 грн /кг. За прогнозами експертів, у 2018 курятина стане ще дорожчою, зокрема куряче філе подорожчає на 10- 12 грн/кг.

Нагадаємо, що за даними Інституту аграрної економіки курятина витісняє інші види м’яса, її частка у споживанні українцями у 2017 році склала 47%. Експерти пояснюють це більш доступною ціною, а також недосконалістю державної підтримки, яка спрямовується більше виробникам курятини. Тільки у минулому році птахівники отримали 2,07 млрд грн державної підтримки. Ще 1,5 млрд грн було відшкодовано ПДВ.

Найбільшу частку держпідтримки отримав лідер ринку — компанія «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка.