Bio

Європейський банк реконструкції та розвитку виділить компанії «Миронівський хлібопродукт» кредит на €25 млн. Таке рішення затвердила днями рада директорів банку. Кошти підуть на будівництво біогазового заводу в Вінницькій області.

Загальна вартість проекту оцінюється в €27 млн, а потужність об’єкта складе 10 МВт. Як сировину завод використовуватиме пташиний послід, а також інші відходи сільськогосподарського виробництва.

Очікується, що реалізація проекту принесе не тільки економічний, але й екологічний ефект — скорочення викидів вуглекислого газу на 85 500 тонн щорічно.

До слова, МХП вже має досвід у сфері біогазового виробництва. У 2013 році компанія запустила біогазову станцію потужністю 5 МВт на птахофабриці «Оріль-Лідер» в Дніпропетровській області. Це перша в Європі станція такої потужності, яка працює на відходах птахівництва.

МХП — найбільший виробник курятини в Україні. Свою частку на ринку компанія оцінює в 55%. Також агрохолдинг займається рослиництвом, виробляє соняшникову олію. Земельний банк становить 370 тис. га. Засновником і мажоритарним акціонером компанії є Юрій Косюк.