Падіння фунту на фоні новин про Brexit стало чудовою новиною для небританських фермерів. Для них це можливість подешевше закупитися б/в тракторами, які щомісяця виставляють на аукціоні Cheffins.

На площі розміром 40 футбольних полів за 12 миль від Кембріджу збирають сотні тракторів, до яких приглядаються не лише європейські дилери, але й покупці зі Шрі-Ланки та Лівану. В 90% такий товар експортується.

За 10 місяців 2017 року продажі аукціоністів значно підскочили, досягнувши трирічного максимуму, передає Bloomberg. Адже після того, як Великобританія заявила про вихід з Європейського союзу, фунт знизився на 13% проти євро.

Є в цьому і частина позитиву. «Слабкий фунт означає, що ми можемо стати більш конкурентоздатними на експортному ринку», — каже Стівен Ховарт, місцевий економіст.

На аукціоні можна знайти практично все — від тракторів John Deere, яким віддають перевагу іспанці, до Massey Fergusons — улюбленців в Азії та Африці. Нещодавно дворічний трактор John Deere тут продали всього за 56 тис. фунтів, новий коштує вдвічі більше.