Причорноморський регіон із часом може зайняти провідні позиції на ринку виробництва бобових. Посилення позицій відбулося за рахунок збільшення обсягів виробництва гороху в Україні й Росії, нуту в Росії й сочевиці в Казахстані.

Про це під час Другої міжнародної конференції «Бобові культури. Назустріч викликам глобального попиту» заявив Сергій Феофілов, генеральный директор агентства УкрАгроКонсалт.

«Сумарне виробництво гороху лише в Україні й Росії дозволило забезпечити близько 30% світового валового збору цієї культури порівняно з 21% торік», — каже Феофілов.

Частка України в світовому виробництві гороху за рік збільшилася на 3% – до 8%, тоді як доля США зменшилася на 4% — до 5%. Країни фактично помінялися місцями в рейтингу. Україна увійшла до п’ятірки лідерів виробників гороху, ставши на одну сходинку з Китаєм і поступившись лише Канаді, ЄС і Росії.

Українські аграрії цього року зібрали горох на площі 405 000 га — це найвищий показник за останні 15 років. У 2016/17 МР посівні площі під горохом збільшилися на 40,5%. Валовий збір гороху прогнозують на рівні 1,02 млн тонн. Це на 36% перевищує минулорічні показники.

За останні п’ять сезонів обсяги виробництва бобових культур в Причерномор’ї подвоїлися: з 2,53 млн тонн в 2013 році до 5,46 млн тонн цього року, повідомляє УкрАгроКонсалт. Нині країни регіону забезпечують 26% світового експорту бобових.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Loading...