Green 1648353 960 720 1 696x463

Найближчим часом Ізраїль планує вийти у лідери експортерів медичних конопель. Дослідження, що їх проводять у єрусалимському госпіталі  Shaarei Zedek, показали, що препарати з канабісу допомагають покращити стан дітей з аутизмом, тамують біль, допомагають при розсіяному склерозі, ракових захворюваннях, артриті тощо. Лікувальний біологічний препарат із канабісом випробували на сотні пацієнтів.

Кінцева мета науковців – утвердження препарату від виробника Breath of Life Pharma Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США як експериментального лікування. Таким чином Ізраїль планує стати глобальним центром дослідження, розробки та експорту лікарських трав.

Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю планує надати ліцензії 50 виробникам конопель, а також інвестувати $28,4 млн у наукові дослідження та розробки. Нині півсотні американських компаній вивчають медичні властивості ізраїльської марихуани. Торік у ці проекти було інвестовано $125 млн.

Очікується, що потенційними покупцями ізраїльського медичного канабісу будуть Бельгія, Нідерланди, Румунія, Португалія, Чехія, Німеччина та Швейцарія. Його експорт додаватиме до державної скарбниці $1,1 млрд на рік.

Окрім Ізраїлю, медичну марихуану експортують Канада і Нідерланди. Найближчим часом долучитися до ринку експортерів планує Уругвай і Колумбія.

Загалом же ринок медичного канабісу до 2024 року сягне $33 млрд.