У Південній Кореї вирішили автоматизувати щеплення розсади овочевих культур. Прищеплена розсада дозволить підвищити опірність рослин до ґрунтових патогенів і шкідників, а також прискорить ріст рослин.

Щеплення потребує високої кваліфікації персоналу, оскільки проводиться на ранній стадії розвитку рослин, у фазі розгорнутих сім’ядолей. У цей момент сіянці дуже вразливі, повідомляє «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Створення автоматів для щеплення рослин стало можливим завдяки появі нових оптичних технологій. Машини і рішення для автоматизації вирощування розсади розробляє корейська фірма Helper Robotech. Нею створені також системи автоматичного посіву насіння.

Оптична камера робота фотографує зрізи підщепи і прищепи. Програма аналізує зображення і управляє сервомотором машини, завдяки чому вдається точно з’єднати обидві рослини. Точність щеплення складає 0,01 мм.

Ручна праця потрібна лише для того, щоб подати в маніпулятори рослини підщепи і прищепи. Нова машина придатна для щеплення як пасльонових, так і гарбузових культур. Розробку Helper Robotech уже придбали країни Середземномор’я, Близького Сходу і Північної Америки.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.