Міністерство сільського господарства США (USDA) підвищило прогноз експорту цукру з України майже вдвічі, до 815 тис. тонн. Натомість оцінки виробництва стабільні – 2,4 млн тонн. Такі очікування оприлюднені у свіжому звіті американських аналітиків.

Менше – близько 2 млн тонн – очікують виробництво солодкого продукту в НАСУ «Укрцукор». В асоціації вважають, що обсяги відповідатимуть торішнім, адже погода значно підкоригувала врожайність буряків, незважаючи на розширення площі під ними.

«Кампанія по збору «солодких» коренів проходить жвавіше, ніж торік. Накопано 13 млн т за середньої урожайності 452 ц/га. У порівнянні 2016-м недорахувались 26 центнерів на кожному гектарі», – коментує Василь Долінський, аналітик «Укрцукор».

В цілому вітчизняні аграрії розраховують зібрати до 14 млн тонн буряків. Середня цукристість ледве сягає 17,22%.

Водночас глобальне виробництво цукру наближається до нового рекорду – 185 млн тонн за результатами 2017/18 маркетингового року.

Як пояснюють в USDA, цьому сприятиме відновлення виробництва в Індії та Таїланді, пожвавлення виробництва в Бразилії, відміна квот на цукор в Європейському союзі, а також розширення площ під цукросировиною в Китаї.

Як наслідок, експорт зросте до 62 млн тонн. Світове споживання складе 174 млн тонн.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.