Med V Bankah 696x462

За січень-жовтень Україна поставила на зовнішні ринки 53 700 тонн меду загальною вартістю $103,2 млн. Про це інформує Асоціація українських експортерів та переробників меду.

Для порівняння, за весь минулий рік експорт склав 57 000 тонн. Вартість поставок ледь перевищила $97 млн. В 2017 році, за оцінками асоціації, варто очікувати новий експортний рекорд.

Трійка лідерів серед покупців солодкого продукту залишилася незмінною – це США, Німеччина та Польща. Останнім часом Німеччина за об’ємами імпорту майже наздогнала США.

«Україна – один із найбільших світових виробників меду, а також другий після Китаю найбільший постачальник меду до ЄС. Однак варто звернути увагу й на інші перспективні ринки, наприклад, країни Близького Сходу», – коментує Анна Бурка, консультант Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO).

Право на експорт меду мають 67 суб’єктів господарювання. Найбільше таких господарств розташовано в Київській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях.

Нині світовий ринок меду оцінюється в 1,7 млн тонн. За останні 14 років він додав в обсягах близько 34%. Найбільші виробники – Китай, Аргентина, Україна, В’єтнам та Індія.