Beans 2606866 960 720 696x463

На засіданні комітету з економічних питань Індії було прийнято рішення про скасування обмежень на експорт всіх видів бобових культур, повідомляє United News jf India. Зокрема, скасування торкнеться гороху і сочевиці через рекордний врожай у сезоні 2016/17 МР, а також великих перехідних запасів, які до звітної дати склали понад 6 млн тонн.

Як стверджують експерти, це позитивно вплине на доходи індійських фермерів. Однак, деякі аналітики очікують зростання цін і на внутрішньому ринку країни.

Заборону на експорт бобових з Індії було введено владою ще в 2006 році через суттєве зменшення виробництва цих культур і стабілізації цін на внутрішньому ринку країни, інформує IDK-Експерт.

Напередодні через низькі внутрішні ціни на зернобобові культури уряд Індії повідомив про введення 50% мита на імпорт гороху. Воно стосуватиметься тих партій, котрі ще не пройшли митну чистку, повідомляє УкрАгроКонсалт.

Індія закуповує горох переважно з Канади, Росії, США, Франції, а також з України. У сезоні 2016/17 його імпорт зріс на 41% до рекордних 3,17 млн тонн. Однак у найближчі кілька місяців цифра різко піде на спад. Основні постачальники вже повідомили про зниження темпів імпорту гороху через рекордний врожай індійських зернобобових.

Основним ринком збуту українського гороху за сезон традиційно залишалася Індія з часткою в 33%. Тепер українським виробникам, котрі почали масово вирощувати бобові, доведеться шукати інші ринки збуту.