Field Of Rapeseeds 2526681 1280 696x464

В Україні зібрано 98% врожаю соняшнику та 93% врожаю сої – 11,8 та 3,5 млн тонн відповідно, свідчать дані Міністерства аграрної політики та продовольства. Таким чином, період сезонного тиску на ціни внаслідок масового надходження на ринок нового врожаю завершився.

“Власне кажучи, цього року український ринок так його і не відчув. Серед причин -повільні темпи збору олійних на початку жнив, проблеми з якістю, а також стримування продажів фермерами через низький рівень цін”, – розповіла на AgroFМ Вікторія Блажко, керівник відділу аналітики Вікторія Блажко.

Водночас переробники та експортери забезпечили високий попит на соняшник та сою, надавши підтримку цінам на внутрішньому ринку. Останні протягом минулих двох тижнів демонстрували зростання. Ця тенденція найближчим часом не зміниться, вважає аналітик.

Натомість український ринок ріпаку входить у фазу низької закупівельної активності. Трейдери вже вивезли 92% можливих експортних об’ємів олійної, що суттєво знизило її запаси всередині країни.

“Незважаючи на все ще високий попит з боку європейських країн та зростання експортних цін подальший рух на ринку ріпаку обмежений. Внутрішні ціни ще можуть трішки підрости, але переважно демонструватимуть стабільність”, – додає Блажко.

Загалом урожай ріпаку в Україні оцінюється в 2,2 млн тонн – на 11,6 млн тонн менше, ніж торік. Соняшнику буде зібрано близько 12 млн тонн, сої – 3,9 млн тонн.